Zprávy z Komise životního prostředí

Jaký strom budeme v Újezdě rozsvěcet na začátku adventu v příštích letech?

Jako předsedkyně Komise životního prostředí bych vás ráda průběžně informovala o tom, co komise řeší.

Stalo se pěknou tradicí rozsvěcet na začátku adventu vánoční strom před školou. V průběhu roku se shromažďovaly odsouhlasené návrhy na kácení, ze kterých se vybral strom, který po uříznutí ještě mohl posloužit jako vánoční strom. Bohužel místo, kam se strom umísťoval, bude již pravděpodobně možné požít letos naposledy, protože duby vysazené při poslední rekonstrukci parku již dorostou do velikosti, kdy se mezi ně řezaný strom nevejde.

Komise proto navrhla vysazení nového jehličnanu vedle dětského hřiště za stávající řezaný strom, kde se uvolnilo místo po odstranění zlomené vrby. Pokus o vysazení vánočního stromu byl již v minulosti jednou neúspěšně učiněn, chtěli bychom proto vybrat vhodnější druh a zajistit mu odpovídající péči.

Než doroste nový stromek do vhodné velikosti, mohl by se jako vánoční strom použít některý ze stávajících v parku nebo před Úřadem.

Pokud máte nějaké problémy nebo náměty týkající se životního prostředí v Újezdě nad Lesy, budu ráda, když mi je napíšete na jitka.carbolova[zavináč]praha21.cz.

Jitka Carbolová

10. 2. 2019